Kolejna podróż Apollo

“Grobowiec tyrana” to kolejna książka z cyklu Ricka Riordana “Apollo i Boskie Próby”. Kontynuuje ona fenomen autora, który zyskał ogromną sławę wśród fanów literatury młodzieżowej. Riordan stworzył wspaniały świat bogów greckich oraz herosów. Połączył go ze zwykłym ludzkim światem i zaskarbił tym serca tysięcy fanów serii “Percy Jackson” jak również “Olimpijscy herosi” oraz “Magnus Chase i bogowie Asgardu”. Autor wykorzystał motywy mitologiczne na wszelaki sposób. W swojej najnowszej serii o Apollo, przedstawił upadłego boga, który został ukarany przez Zeusa. Również ten cykl przypadł fanom Riordana do gustu, a już czwarty tom cieszy się ogromną popularnością. Od pierwszej części z zapartym tchem śledzimy losy głównego bohatera, a im bliżej końca jego historii, tym akcja zaczyna rozwijać się coraz bardziej. Każdy zastanawia się tylko “Czy Apollo się powiedzie? Czy doczeka się on swojego szczęśliwego zakończenia?”.

Początek historii

Apollo jest bogiem słońca, światła, leczenia, prawdy, muzyki oraz łucznictwa. Zeus i Latony są jego rodzicami, natomiast Artemida siostrą. Apollo mimo pokrewieństwa ze swoim władcą dostaje karę za jego rozgniewanie. Zostaje on uwięziony w ciele zwykłego, słabego nastolatka i trafia do Nowego Jorku. Kara wydaje się być niezwykle okrutna tym bardziej dla boga, który wiekami szczycił się swoją mocą oraz wdziękiem. Bohater zawsze był dosyć nieostrożny w zatargach z ludźmi i innymi bogami, dlatego pozbawiony mocy staje łatwym celem dla wrogów. Musi zwrócić się z pomocą do Obozu Herosów. Apollo pragnie oczywiście szybkiego powrotu na Olimp, aby kontynuować swoje wspaniałe życie. Niestety zanim to nastąpi czeka go próba. Jego zadaniem jest przywrócenie wyroczni, które już dawno zostały zapomniane. Rick Riordan stworzył bohatera tryskającego humorem i bardzo sarkastycznego. Od pierwszych stron lektury porywa nas jej akcja, a napięcie trzyma przez wszystkie tomy: “Ukrytą wyrocznia”, “Mroczną przepowiednia”, “Labirynt ognia” oraz najnowszą część “Grobowiec tyrana”.

Najnowsze przygody Apollo

Główny bohater, bóg uwięziony w ciele człowieka Lestera zostaje postawiony przed kolejnymi próbami. Dzięki pomocy przyjaciół, których udało mu się zdobyć w poprzednich częściach, może się to udać. Tym razem los wiedzie go do Obozu Jupiter w zatoce San Francisco. Aby pomóc nie tylko sobie, ale również ludziom, do których zdążył się już przywiązać Apollo stanie przed ogromnym wyzwanie. Będzie musiał zmierzyć się z potężnym wrogiem, którego potęgę poznał już wcześniej. Towarzyszy mu również dawna infekcja, która wciąż się jątrzy, a jej stan wcale się nie polepsza.

Grobowiec tyrana. Apollo i boskie próby. Tom 4 to udana kontynuacja całej serii, która nie odbiega poziomem od poprzednich części. Apollo wciąż bawi swoim boskim zachowaniem, chociaż będąc człowiekiem przez pewien czas, udało mu się nabrać ogłady i nauczyć czym jest miłość, przyjaźń oraz poświecenie.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com